İnancımız hayatımızdır

8 Tem 2017
ccegitim
302
0
  • İnanç bilinçaltının her şeyidir. Dolayısı ile yaşantınızın, gerçekliğinizin her şeyidir.

Eğer siz paranın elinizin kiri olduğunu düşünüyorsanız, veya paranın zor kazanıldığına inanıyorsanız bilinçaltınız sizi haksız çıkarmayacak ve para kazanmak için hayatta hep tırmalayacaksınız.

  • 7 yaşına kadar tüm öğrenilen, yaşanılan her şey bilinçaltına kaydedilir. 7 yaşından sonra bilinç devreye girer.

Erkekler çok para kazandığında önce arabasını sonra karısını değiştirir” cümlesini hepimiz duymuşuzdur. Bunun doğru olduğunu düşünen bir anne, bakıcı veya abla ile büyümüşseniz bilinçaltında bu inanç kayıtlı demektir. Ve para kazanan bir erkek varsa hayatınızda terk edilme korkusu hep olacak içinizde. Böylece bilinçaltı sizin gerçeklerinizle yaşadığı ve sizi ayakta tutmak zorunda olduğu için ya kocanız girdiği işlerde para kazanamayacak, ya da para kazandığı an hem sizi hem de arabasını değiştirecektir.

İnançlarımız kendini gerçekleştiren kehanete dönüşürler.

Ve en önemlisi de, inançlarımızı ve bilinçaltımızı temizlediğimizde ve yeni inançlarımızı bilinçaltına bildirip onu ikna ettiğimizde, hayatımızda büyük atılım yapabileceğimizi bilmemiz gerekir.

Hayatımızı zora sokan çekirdek inançların en önemlileri:

  • Ben şansızım,
  • Ben değersizim,
  • Ben iyi ve güzel şeylere layık değilim,
  • Ben başarısızım,
  • Hayat zordur.

Bunlara inanıyorsak eğer, ( ki genelde herkes ben bunlara inanmam der ama aslında korkularımız ve yaşamımız her şeyin ispatıdır. Bu da aslında başlı başına bir konudur. )

Bilinçaltımız bedeni korumak ve hayata devam etmek için bizim inançlarımıza göre olan olayları hayatımıza çeker. Ve inançlarımızı gerçekleştirmek için her türlü yolu dener.

Ve inançlarımız her gerçekleştiğinde “biz istemediğimizi ama hep başımıza kötü şeylerin geldiğini” söyleyip kurban rolünü benimseriz.

Öyle şanssızım ki neye elimi atsam kuruyor” gibi.

Şanssız bedevi…. “ gibi,

Ve biz bu inançtan çıkamadıkça, daha çok şanssız olduğumuza inanırız. Ve biz inandıkça da her seferinde bu düşüncemizi kanıtlayan olaylar yaşarız.

Biz inançlarımızı değiştirmek istediğimizde bizi zorlayan bilinçaltı dışında, bir de prototip’lerimizden biri olan “Sabotajçı” arketipimiz devreye girer. Yani birinden kurtulsak bir diğeri ile yeni bir engel yaşayabiliriz.

İnançlarımız hayatımızdır.